Zemědělská usedlost Třeboňsko

Lokalita:okres České Budějovice, Lipnice
Na prodej:1 590 000 Kč
k jednání
Plocha pozemku:3250 m2
Zastavěná plocha:750 m2
Realitní kancelář AREA T , Agentura Reality Třeboň nabízí prodej menší zemědělské usedlosti v obci Lipnice vzdálené 12 km jižně od Třeboně. Sídlo je součástí území CHKO Třeboňsko podléhajícímu režimu ochrany přírody. Rybniční a lesnatá krajina okolí Třeboně zde pozvolna přechází v pahorkatinu předhůří Novohradských hor.
Vlastní objekt zemědělského stavení leží na severním okraji sídla, s výhledem do navazující volné nezastavěné krajiny. Jedná se o původní zemědělskou usedlost s obytným křídlem a hospodářskými budovami (stáje , stodola) vybudovanými na čtvercovém půdorysu (cca 650 m2) okolo uzavřeného dvora, který je přístupný dvěma vjezdovými vraty v severním a východním křídle domu.
Obytná, západní část stavení disponuje prostornou bytovou jednotkou o velikosti 5 + 1. Vytápění je zde řešeno ústředním topením s kotlem na tuhá paliva. Zásobování vodou z vlastní studny a nově vybudovaného vrtu o vysoké vydatnosti, který majitelé v současné době využívají především pro chované drobné zvířectvo.
Hospodářskou část domu tvoří stodola (severní křídlo domu) a využívané funkční stáje v jižní části budovy, kde je situována také garáž a drobné skladové prostory navazující na bytovou jednotku. Vzhledem ke skutečnosti, že stavba je zastřešena systémem klasických „vysokých“ sedlových střech, disponuje rozsáhlými půdními prostory pro případné půdní vestavby. Konstrukčně je dům v dobrém technickém stavu. Zdivo obvodových stěny a krovy nevykazují žádné známky destrukce. Krov na domě byl vyměněn před cca 30 roky.
Na objekt navazuje rozlehlá zahrada o ploše cca 2600 m2. V případě zájmu lze pronajmout do užívání okolní louky.
Stavení je dlouhodobě obýváno a i nadále může sloužit jak k trvalému bydlení, tak i k rekreačnímu využití. Obec je díky své poloze, dochované urbanistické struktuře s původní architekturou zemědělských usedlostí a přírodnímu prostředí okolní krajiny, vyhledávanou turistickou destinací. V její bezprostřední blízkosti, ve vzdálenosti cca 1 km, se nachází na Třeboňsku jedinečný, rybník. Jeho voda, s údajně léčivými účinky, má vlivem rašelinového podloží, průzračně hnědé zbarvení.
Vesnice je součástí správního celku obce Jílovice. Má dobré autobusové spojení do Třeboně, Českých Budějovic, Trhových Svinů a Nových Hradů.
Kontakt na makléře:775999897
Kontakt na prodejce/RK:Agentura Reality Třeboň

Agentura Reality Třeboň

Dukelská 133, Třeboň
tel.: 775 99 98 97
email: reality@trebon.cz kontaktní formulář
 
Inzerát zapsán:22. 3. 2014
Zobrazení:4367x
Sdílet:Bookmark and Share
* Podpořte tento bezplatný server a při kontaktu s prodejcem uveďte, že jste jeho nabídku nalezli na BYTY-DOMY-POZEMKY.cz. Děkujeme!

Zobrazit kompletní nabídku prodejce | Kontaktovat prodejce | Poslat emailem | Vytisknout leták